Tamamen ücretsiz bir şekilde İngilizce makale/kitap vb. çevirmek için kullanabileceğiniz siteler ve programları derledim. Umarım işinize yarar.

Not: Elbette hiçbir çeviri programı tamamıyla tatmin edici bir sonuç vermez. Bu sebeple dil öğrenmekten başka bir çaremiz yok. Ancak biraz da olsa işimizi görmesi için bu sitelerden faydalanabilirsiniz.

En İyi Çeviri Siteleri

En Etkili Yöntem

Qtranslate programını bilgisayarınıza kurun çevireceğiniz metni kopyalayıp Chorme'de URL kısmına yapıştırın ve hepsini seçip CTRL+Q basıp çevirin.  Baktınız Google iyi değil yandex yaparsınız o da iyi değil microsoft yaparsınız.

https://www.muratcenk.com/2020/06/qtranslate-nedir-qtranslate-nasl-kurulur.html

Google Dosya Yükle

Google ÇeviriDökümanlarBilgisayara Göz AtÇevrilecek Dökümanı SeçHangi dile çevrilecekse onu seçTercüme Et

Bu yöntemle pdf dosyasını tamamıyla çevirebilirsiniz.

Videolu Anlatım: https://www.youtube.com/watch?t=97&v=G6AUjCXDG1Q&feature=youtu.be

Translate Dict

Kelime sınırı olmadan ve ücretsiz bir şekilde metninizi çevirebileceğiniz alternatif bir sitedir.

https://www.translatedict.com/

Reverso Translation

Yazım kontrolünün olması

Sesli dinlenebiliyor olması

Artı yönleri olarak belirtebiliriz. Ancak site 800 kelime kadar ücretsiz çevirme imkanı sunmaktadır.

https://www.reverso.net/text_translation.aspx?lang=EN

SYSTRAN

Metin çevirilerinin yanı sıra Döküman yükleyerek de çeviri yapabilirsiniz. Çevrilen metni istediğiniz formatta indirip kaydedebiliyorsunuz. Ayrıca kendi içerisinde bir sözlüğe de sahip.

https://translate.systran.net/translationTools/text

Tekrardan belirtmek isterim ki bu programlar ile tamamıyla tatmin edici bir çeviri yapamazsınız. Bu sebeple dil öğrenmekten başka bir çareniz yok. Ancak bu programlar ile geçici de olsa işinizde büyük kolaylıklar sağlayabilirsiniz.


Akademik Kadro İlanları uygulamasını indirin akademik haberler, akademik kadro ilanları, burs ilanları, akademisyenler, akademisyen olmak isteyenler, akademik kariyer yapanlar, yapmak isteyenler ve yüksek lisans & doktora hakkında bilgilere anında ulaşın.


  • Akademik Kadro İlanları
  • Burs İlanları
  • Açık Arşiv Siteleri
  • Ücretsiz Kurslar
  • YDS/YÖKDİL
ve akademik çalışmalarınızda büyük kolaylıklar sağlayacak pek çok şey paylaştığımız Telegram kanalımızı takibe alarak haberdar olabilirsiniz.

Link: https://t.me/Cenk_Akademi

Not: Telegram Kanalını takibe alanlar birbirlerini göremez ve özelden mesaj yazamazlar. Ayrıca tüm paylaşımlar sadece yönetici tarafından yapılır.